sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz

SIK SORULANLAR

Dövme acır mı ?

 

Evet mutlaka acı olacaktır ancak düşündüğünüz kadar çok acı olmaz. Bazı insanların acı eşikleri çok düşük olabilir. Bu durumda o kişiler dövme yaptırmanın çok acı çekilen birşey olduğunu söylemeleri normaldir. Yani acı kişiye ve yapılacak bölgeye göre değişmektedir. Bayanlar ise genel olarak acıya daha dayanıklıdır.

Dövmemi beğenmiyorum. Kapatmak istiyorum. Mümkün mü?

 

Evet mümkün. Galeri bölümünde öncesi-sonrası albümünde bunlarla ilgili örnek çalışmalarıma bakabilirsiniz. Eğer kapatmak istediğiniz dövmeniz yoğun, siyah ve büyük bir dövmeyse öncelikle 1-2 seans lazer ile sildirme tavsiye ediyorum. silme işlemi sonrasında rengi açılan dövmenin üzerine çok daha iyi modeller bulabilirim.

Kendi dövmelerinizi kendiniz mi yapıyorsunuz?

 

Birkaçını ben yaptım ama dövmeci arkadaşlarla birbirlerimize dövme yapıyoruz.

Şeker hastaları da dövme yaptırabilir mi?

 

Bu tür hastalıkları olanlar dövme yaptırmak istediğini ve mümkün olup olmadığını doktoruna danışmaldır.

Kimler dövme yaptıramaz ?

 

18 yaşın altındakiler, epilepsi, hemofili veya bir kalp rahatsızlığı olanlar. Son 1 yıl içerisinde sarılık geçirmiş olanlar, alkol ve uyuşturucu maddelerin etkisi altında olanlar. Ayrıca akli, tıbbi bir engel yada rahatsızlığı olanlar dövme yaptıramaz.

Dövme yaptıracağım. Kaç para?

 

En çok karşılaştığım soru bu. Her dövmenin fiyatı farklıdır. Öncelikle siz ne dövmesi istediğinize karar vermelisiniz. Daha sonra dövme modelini, dövmenin yapılacağı yere uygun bir büyüklüğe getirip sonra fiyat verebilirim.

Kolumu komple dövme ile kaplatacağım. Tahmini bir fiyat verir misiniz?

 

Her dövme modelinin fiyatı farklıdır. Bunun için stüdyoya gelmeniz gerekir ve size uygun modeller bulup daha sonra ayrıntıları konuşmalıyız

Yazı yazdırmak istiyorum. Bunun için fiyat verir misiniz? Ölçüsü normal bir boyut.

 

Normal bir boyut diye bir ölçü birimi yok. İstediğniz ölçüyü cm olarak söylerseniz o şekilde yardımcı olabilirim.

Dövme sonrasında duş almanın bir sakıncası var mı?

 

Dövme yapılan bölgeye ilk 3 gün boyunca su temas etmesi önerilmez.

Dövme bölgesinde enfeksiyon belirtisi varsa ne yapmalıyım?

 

Bu tarz durumlarda  dövmecinizin önereceği antibakteriyel kremi kullanabilirsiniz. Eğer geçmezse bir cildiye doktoruna görünmenizde fayda var.

Dövmem var. Neyle kapatırsınız?

 

Tabiki öncelikle dövmenizi görmem gerek. Mevcut dövmenizi görmeden, onun üzerini kapatacağımız modelleri beraber seçmeden fiyat vermem mümkün değil.

18 yaşından küçüğüm. Dövme yaptırabilir miyim?

 

Yasal olarak 18 yaş altına dövme yapılmaz. Ancak anne ve baba eşliğinde gelinirse veya onayladıklarına dair bir izin kağıdı getirilirse bu mümkün olacaktır.

Dövme için en iyi mevsim hangisidir?

 

Bakım ve kullanım açısndan ilkbahar ve sonbahar ayları uygun mevsimlerdir. Özellikle yazın dövmeyi güneşten korumanız gerekmektedir ancak bu mevsimde pek mümkün olamamaktadır.

3 aylık, 6 aylık, 1 senelik dövme var mı?

 

Böyle bir dövme şekli yok. Bazı güzellik merkezlerinde kalıcı makyaj boyalarıyla yapılan dövmeler bir süre sonra silineceği söyleniyor ancak asla yok olmuyor. Sadece dövme soluyor ama ömür boyu o dövmeyle yaşamak zorunda klacaksınız.

Kolumda jilet izleri, façalar var. Bu izlerden dövme yaptırarak kurtulabilir miyim?

Maalesef. Ancak üzerine dövme yapılarak izleri gizleyebiliriz Kesikler derin ise; kesiklerin izleri normal deri seviyesinden yüksek ve daha parlaktır bundan dolayı izler kapanmaz üzerine yapılacak bir dövme ile örtülüp gizlenir.

İLETİŞİM

Hakkımda

Dövme Acır mı?

Dövme Bölgesinde Enfeksiyon

Asmalımescit Mahallesi, Ensiz Sokak

Ocakhan No.10 D.1 Tünel / Beyoğlu

Randevu ve detaylı bilgi için,

uguravcu.com sitesi içerisinde kullanılan görsellerin tüm hakları gizlidir. izinsiz kullanılamaz, kopyalanamaz veya çoğaltılamaz.